İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır?

1 milyonu aşkın kullanıcısı olan ve 2010 yılından bu yana aktif olarak bir çoğumuzun hayatında yer alan İnstagram, hali hazırda kullanılan sosyal medya mecralarından en çok tercih edilen olmaya devam ediyor.

İlk önce gezme – yeme – içme platformu olarak kullanılmak için kurulan bu mecra zamanla artan takipçi sayısı ile doğru orantılı olarak reklam yapılan ve para kazanılan bir dijital pazara dönüşmüştür. Bu platformda daha fazla gerçek takipçiye ulaşmak ve daha çok kazanç sağlamak için tercih edilen yöntemlerden biride çekiliş yöntemidir.

Çekiliş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

*İnstagram’da çekiliş yapmak için öncelikle amacınızı belirlemelisiniz

Amacınız; Takipçi kazanmak, yorum – beğeni alarak keşfete düşmek ya da farklı bir platforma aktif takipçi çekerek o platformda yoğunluk sağlamak olabilir.

*Hedef kitlenize uygun bir hediye seçin

Hedef kitlenizin yaş aralığına, demografik yapısına, ilgi alanlarına uygun hediye seçimi çekilişinie katılımı artıracaktır.

*Katılım koşullarını belirleyin

Amacınız ne ise katılım koşullarınızı ona göre belirleyebilirsiniz. Amacınız takipçi elde etmek ise hesabınızı takibe almalarını, yoruma bir, iki, üç arkadaş etiketlemelerini isteyebilir hediyeyi ortak verdiğiniz başka bir kullanıcı var ise onu da dahil etmek için o kullanıcının hesabını da takibe alma koşullarını ekleyebilirsiniz.

*Çekilişin süresini kısa tutun

Takipçilerin güvenini kazanmak, heyecanlarını canlı tutmak ve sıkılmamalarını sağlamak için hediyenin büyüklüğüne göre çekiliş süresini belirlemeniz gerekmektedir. Örneğin maddi değeri yüksek bir hediye ise bir hafta, on gün kırtasiye ürünleri ise iki, üç gün ideal çekiliş süresi olacaktır.

*Çekilişinizin tanıtımını yapın

İnstagram’ın hikaye ya da akış seçenkelerinde düşük bütçeli rakamlarla hede kitleye yönelik reklam vererek tanıtımınızı sağlayabilirsiniz.

*Ulaşmak istediğiniz hedef kitleye uygun hashtagler kullanın

Takipçi olmayan ancak keşetten ilgil alanına göre gelebilecek kitleye ulaşmak için uygun hashtagleri kullanabilirsiniz.

*Güvenli bir instagram çekiliş sitesi aracılığı ile çekilişi mümkünse canlı yayında gerçekleştirin.

İnstagram Çekiliş Siteleri Nasıl Çalışır?

Şu an hali hazırda kullanılan tüm arama motorlarında yüzlerce İnstagram çekiliş sitesi bulunmaktadır. Güvenilirliğinden emin olduğunuz bir siteyi çekilişinizi gerçekleştirmek için seçebilirsiniz. Bazı siteler çekilişi tamamen ücretsiz gerçekleştiriken bazı siteler ise alt yorum sınırı koymaktadır.Yorumlar belirli bir sayının üzerine çıkarsa ücretlendirilmektedir.

Sitelerin hepsi aynı mekanizma ile çalıştığı için aşağıdaki adımları takip ederek çekilişinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

1.Adım; İnstagram Post’unuzun URL’sini ilgili alana girin.

2.Adım; İnstagram'da paylaşmış olduğunuz çekiliş gönderinizin URL' sini ilgili alana girin.

3.Adım; İnstagram gönderinizi eriştikten sonra çekiliş kurallarınızı ekrana girin ve sonuçlandırın.

4.Adım; Gönderi yorumlarınız sistem tarafından toplandıktan sonra katılımcılar arasından asıl ve yedek talihliler seçilmiş olacaktır.

İnstagram Çekilişleri Güvenilir Mi?

Çekilişlerin güvenilirliği çekilişi yapan hesabın güvenilirliği ile paraleldir.Hesabın güvenilirliğinden emin olmak için hesabın paylaşımlarına, takipçilerine ve aktif paylaşımlarına bakılabilir.

Ayrıca hesap profesyonel hesap ise ‘’bu hesap hakkında’’ seçeneği ile hesabın İnstagram’a katıldığı tarih, önceki kullanıcı adları gibi bilgilerede ulaşabilirsiniz.

İnstagram Çekiliş Sitesi arayışındaysanız canlı destekten iletişime geçerek sizin için en uygun ve size özel çekiliş sistemi için fiyat alabilirsiniz.