İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman gerekli adımları takip ederek kapatma işlemlerini yerine getirebilirsiniz. İnstagram hesabını kapatmak istediğiniz zaman bu işlemi mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Hesap kapatma işlemleri için tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Tarayıcı adresine www.instagram.com adresini girerek giriş yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil bölümü üzerinden kullanıcı adı alanında bulunan Ayarlar bölümüne giriş yapınız.
  • Karşınıza gelen ekranda Profili düzenle bölümüne girin.
  • Bu bölümde sayfanın en alt kısmında Hesap silme bölümünü göreceksiniz.
  • Hesabı kakıcı olarak sil butonuna tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Atacağınız bu adımlarla birlikte İnstagram uygulamasında bir hesabınız kalmayacaktır.

İnstagram Hesabı Geçici Kapatma

İnstagram hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman kalıcı olarak kapatmak istemeyebilirsiniz. Bu durumu yaşamamak için İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatmanız mümkün. Daha sonra pişman olmamak adına çok sayıda kullanıcı bu yönteme başvurmaktadır. Kullanıcılar İnstagram hesap dondurma işlemlerini yaparak daha sonra kullanılabilecek şekilde hesaplarını düzenleyebilir. İnstagram hesabınızı tamamen kapattığınız zaman fotoğraflarınız ve takipçileriniz tamamen silinir. Dolayısıyla bunlara olan erişiminiz bir anda kaybolabilir. Ancak hesabınızı geçici olarak kapatırsanız bıraktığınız yerden uygulamaya devam edebilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz veya geçici olarak kapattığınız zaman bu süreçte diğer kullanıcılar sizin hesabınızı göremez. Bir daha açmaya karar verdiğiniz zaman kullanıcılar daha sonradan hesabınızı görebilir. İnstagram hesabınızı geçici olarak kapattıktan sonra tekrar giriş yapmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Uygulamaya giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. İnstagram hesabınız bu şekilde yeniden açılmış olacaktır.

İnstagram Hesabı Neden Kapatılır?

İnstagram hesabınızı kapatmaya karar verdiğiniz zaman aklınıza birçok şey olabilir. Çok sayıda kullanıcı İnstagram uygulamasını çok fazla vaktini aldığı gerekçesiyle kapatma yoluna gitmektedir. Günlük hayatta işlerini sağlıklı bir şekilde yapamayan ve kendisine vakit ayıramayan kullanıcılar İnstagram hesabınız kapatma yoluna gidebilmektedir. Gün içerisinde diğer aktivitelere zaman ayırmak ve gereksiz yere zaman öldürmemek için İnstagram hesabını kapatma yoluna giden çok sayıda insan bulunmaktadır. İnsanların bu noktada birçok sebebi olabilir. İş saatlerinde veya eve gittiği zaman eli sürekli uygulamaya giden kişiler belirli bir süre sonra bu durumda rahatsız olabiliyor. Hatta Sosyal medya bağımlılığına gidecek derecede dahi olabilmektedir. Günde saatlerce sosyal medya uygulamasında vakit geçirmek kişilerin esas yapmak istediği işleri baltalıyor olabilir. Bunun ilerleyen evrelerinde ve ciddi boyutlara ulaştığında kişiler birincil temel ihtiyaçlarını dahi es geçebilmektedir. Kişiler daha faydalı uğraş alanlarına uğramak ve vakit geçirmek için sosyal medya kullanımını bırakabiliyor. Günümüzde 1 milyar kullanıcı sayısını aşkın kullanıcısıyla İnstagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisidir. Çok sayıda kullanıcı uygulamanın döngüsüne kapıldığı için daha sonra hesap kapatma işlemlerine başvurabiliyor.