İnstagram Neden Açılmıyor?

İnstagram Neden Açılmıyor?

Günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri instagramdır. Ama son zamanlar da oluşan hatalar sonucu instagram açılmıyor.  İnstagram bildiğiniz üzere çokça kullanıcıya sahip bu yüzden kasılmalar ya da yavaşlamalar olabiliyor. İnstagramın yaklaşık 450 milyon kullanıcısı mevcut. Çeşitli kanallar yani İOS, Android, Windows gibi kanallarda da kullanılmaya başlandı. Bu kullanımlar ile beraber sayı 100 milyon daha arttı. En başta söylediğimiz gibi instagramın açılmamasında en büyük neden instagram hatalarıdır. Bu hatalar genel olarak şöyle dile getirilir; Üzgünüm isteğiniz ile ilgili bir sorun meydana geldi. Eğer instagram da bu ibare ile karşılaşıyor iseniz yapabileceğiniz bazı çözümler mevcut.

İnstagram Açılmayınca Uygulanabilecek Çözümler

Öncelikle yapacağınız en önemli şey ağ bağlantınızı kontrol etmek.  Bir ağa bağlı değil iseniz instagram hata verecektir. Bir başka kontrol etmeniz gereken şey ise VPN – Proxy sistemidir. Bu sistemleri kontrol edip sorunu çözebilirsiniz. Kendi internetinizi ve internetinizin hızını da kontrol etmeyi atlamayın. Bu da problemlerden biridir. Yani genel problemler paketiniz bittiğinde ya da Wİ – Fİ kesintisinde meydana gelir. Bu sorunlar varken sıklıkla “ Üzgünüm istediğiniz ile ilgili bir sorun meydana geldi.” İbaresi ile karşılaşırsınız. İnstagramınız buna rağmen açılmıyor ise hesabınızı dondurup açabilirsiniz. Bu özellik hesabı geçici kapat olarak geçmekte. Yanlışlıkla hasabınızı kalıcı olarak silmemeye özen gösterin çünkü bunun geri dönüşü bulunmamakta. Hesabınızı geçici olarak kapayıp açınca hesabın açılmama problemi çözülecektir. Bu işlem ile %95 sorun çözülecektir.

Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılı

İlk yapmanız gereken şey instagram hesabınıza bilgisayarınız üzerinden giriş yapmak. Çünkü telefon uygulaması üzerinden genellikle hatalar oluşur bu yüzden bilgisayar kullanmak daha sağlıklı olmaktadır. Bilgisayar zerinden hesaba girdikten sonra profili düzenle seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesabı kapat seçeneği gelecektir oraya basarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Dikkatli olun hesabı sil seçeneğine basmayın. Hesabı kapatırken instagram size bazı sorular soracaktır. Bu soru neden instagram hesabınızı kapamak istiyorsunuz gibi sorulardır. Seçeneklerden size en uygun olanı seçin ve hesabınızı geçici olarak kapatın. Ne zaman tekrar girmek isterseniz tekrar normal hesaba giriş yaparak hesabınızı açabilirsiniz. Böylece açılmıyor diye bir uyarı gelmeyecektir.

İnstagram Hakkında En Çok Sorulan Sorular

En çok sorulardan bir instagram neden açılmıyor? İnstagram çöktü mü? İnstagram çok kullanıldığı için sunucularda problem yaşanabilir. Bu probleme çökme denir. Bu çok doğal bir şey olup zamanla düzelecektir. Bir başka soru ise instagram hesabım açılmıyor, engellenmiş olabilir miyim? Eğer böyle bir sorun yaşıyor iseniz engellenme ihtimaliniz de mevcuttur. Ama böyle bir şey olur ise hesabınız engellendi diye bir uyarı gelmektedir. Böyle bir uyarı yok ise korkmanızı gerektirecek bir şey yok. Eylem engeli nedir? sorusu da sık sık sorulmakta. Bu engel instagram hesabınızda çok fazla etkileşimde bulunmanız ve bunun dikkatleri çekmesi sonucunda verilen bir engeldir.