Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapanan İnstagram Hesabını Açmak

İnstagram’da sıkça yaşanılan sorunlardan birisi hiç şüphesiz ki hesaplarınızın aniden kapatılmasıdır. İnstagram tarafından gerekçe genel olarak ya topluluk kurallarının ihlali olarak gösterilir ya da sahte hesap olduğu gerekçe gösterilir. Aslında bu durumun çok da sağlıklı araştırmalar ya da incelemeler sonucu gerçekleştiği söylenemez. Sahte hesapların çoğu dururken kendi kişisel hesaplarımızın kapatılması çok da hoş bir durum değil. Bu nedenle herkesin aklında ki tek soru da kapanan bu hesapların nasıl açılacağıdır.

Hesabınızın Kapatılma Gerekçesi Ne?

İnstagram hesapları çoğunlukla ya yüksek takipçili bir hesabın şikayeti ya da birçok insanın şikayeti nedeniyle kapatılır. Ya da herhangi bir yerde yaptığınız yorumun şikayet edilmesi üzerine topluluk kurallarını ihlal ettiği tespit edilirse İnstagram güvenlik gerekçesiyle yine hesabınızı kapatacaktır. Eğer bu nedenlerle hesabınız kapatıldıysa İnstagram yetkilileri ile iletişime geçerek hesabınızın tekrar incelenmesi talep edebilirsiniz. Fakat bu durumun çok da işe yaradığı söylenemez.

Eğer hesabınız birini taklit etmek gerekçesi ya da sahte hesap gerekçesi ile kapatıldıysa İnstagram’a mail atarak sizinle iletişime geçmelerini isteyebilirsiniz. Eğer hesaplarınız kendi adınıza açılıysa İnstagram tarafından sizden istenen kimlik bilgileriniz sayesinde hesabınızın size ait olduğunu doğrulayarak tekrar açabilirsiniz. Fakat belirtmekte fayda var ki İnstagram üzerinden kapatılan hesapların açılması durumu çok kolay değildir. İnstagram bazı zamanlar da bütün hesapları toplu olarak inceleme altına alır ve birçok hesabı aynı anda kapatır. Kendi topluluk kurallarını ihlal eden ya da sahte olarak kullanılan hesapları bu şekilde temizlemeyi amaçlayan İnstagram ekibi, güvenliği sağlamak gerekçesi ile hesapları kapattığı için açmak çok da mümkün değildir. İnstagram genelde şu sebeplerden hesapları kapatır:

  • +18 ve cinsel içerikli paylaşımlar
  • Dini ya da milli değerlere hakaret
  • Küfür ya da taciz içerikli paylaşımlar
  • Taklit
  • Telif hakkı

Gibi nedenlerden dolayı hesapları kapatarak herkesin hakkını korumayı amaçlar.

Kapanan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

  • İnstagram giriş sayfasına girin.
  • İnstagram'da kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp giriş yap'a tıklayın. Ardından çıkacak olan "Oturum açma konusunda yardım alın" seçeneğine tıklayın.
  • "Oturum açma ile ilgili yardım al" butonuna tıkladığınızda yönlendirileceğiniz sayfadan "giriş yapmada sorun var" başlığını açın.
  • Bu sayfadan instagram'a kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve gerekli formu doldurup gönderin.
  • İnstagram yetkilileri doldurduğuğunuz formu kontrol edecek ve hesabınız bir hata sonucu kapandıysa tekrardan aktif edeceklerdir. Yoğunluğa bağlı instagram geri dönüşleri uzun sürebilmektedir. Ancak hesabınız instagram tarafından kapatıldıysa bu işlem %100 çözüm sağlamayabilir.

İnstagram İletişim Hattı Telefon ve E-mail Adresleri

İnstagramla kapanan hesabınız için iletişim kurmak için yapmanız gereken ilk adım yeterli açıklamaları yaparak yetkililere bir mail atmanız olacaktır. İnstagram yetkililerine ulaşabileceğiniz bütün bilgileri İnstagram üzerinden ulaşabileceğiniz gibi bilgilere internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. press@instagram.com adresine mail atarak durumunuzu dile getirmeniz halinde İnstagram tarafından size atılan formu doldurarak kendi kimliğinizi onaylamanız gerekmektedir. Gerekli bilgileri verdikten sonra hesabınız incelemeye alınır ve gerekli görüldüğü takdirde hesabınız size geri verilir. Fakat bütün bunları yaptığınız halde sonuç elde edemediyseniz 11870 numarasından 7 gün 24 saat boyunca açık olan İnstagram çağrı merkezine ulaşarak profesyonel bir yardım da almayı deneyebilirsiniz. Yetkililer ile bire bir direkt iletişim kurmak kendinizi daha iyi açıklamanıza yardımcı olacağı için derdinizi daha net dile getirebilir ve daha kalıcı bir çözüme ulaşabilirsiniz.