Tiktok’a Neden Giriş Yapamıyorum?

Tiktok’a Neden Giriş Yapamıyorum?

Son zamanlarda Google ve diğer arama motorlarında kullanıcılar tarafından Tiktok'a giremiyorum, Tiktok kapandı mı, tiktok açılmıyor, tiktok çöktü gibi sorular aranmaya başlandı. Tiktok çöktü mü sorusunun cevabı haberimizin devamında. 

Tiktok Neden Açılmıyor?

Tiktok neden açılmıyor sorununun çözümü olarak, Tiktok uygusını telefonunuzdan silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunun çözüm olmaması halinde deneyebileceğiniz bir kaç işlem daha mevcut. İnternet bağlantınızı kontrol edin, telefonunuzda internet bağlantısı yoksa Tiktok'a erişemeyebilirsiniz.

Aynı anda bir çok kullanıcı tarafından aranmaya başlayan Tiktok açılmıyor sorusuna mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağız. Tiktok da dahil olmak üzere bir çok uygulama ve site ara ara teknik hatalar nedeniyle erişilmez duruma gelebiliyor. Bu nedenle kısa süreli çalışma ve bakımlardan kaynaklı olabileceği gibi farklı etkenler de açılmamasına yol açabilir. Daha net bilgi yazımızın devamında.

Tiktok’a Neden Giriş Yapamıyorum?

Tiktok uygulaması hayatımıza girdiği anda birçok kullanıcı için aynı öneme sahip oldu. Ülkemizde ve dünyada sosyal medyalar arasına bir yenisi daha eklendi. Tiktok uygulaması sosyalleşmek ve güzel vakit geçirmek için harika bir ortamdır. Uygulamaya giriş yapmak isteyen kullanıcılar çeşitli sebeplerden ötürü giriş yapamıyor olabilir. Kullanıcılar kendi şifrelerini veya kullanıcı adlarını unuttuğu zaman uygulamaya giriş yapamıyor olabilir. Uygulama kaynaklı bir sorun yoksa ortada oluşan sorun kullanıcı kaynaklı olabilir. Kullanıcılar o nedenle öncelikle ilk olarak kendi hesaplarının bilgilerini inceleme altına almalıdır. Bu şekilde Tiktok uygulamasına neden giriş yapılamadığı bulunabilir.

Tiktok Durduruldu Hatası

Tiktok uygulamasında çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Tiktok uygulamasında da çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Birçok kullanıcı özellikle Durduruldu hatasını alabilmektedir. Uygulamaya giriş yapmakta zorluk çeken kullanıcılar bu hatayı aldıktan sonra giriş yapamıyor. Bazı durumlarda kullanıcılar direk uygulamayı silmek durumunda kalabiliyor. Uygulamayı silmek durumunda kalan kullanıcılar daha sonra tekrar yüklediğinde sorun çözülmüş olabiliyor.

Tiktok Açılmıyor Hatası Çözümü

Tiktok uygulamasında oluşan hataların çözümünü yapak için çeşitli yöntemleri deneyebilirsiniz. Tiktok açılmıyor hatasının çözümü için iOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa veya Androif telefonunuz vara buna yönelik adımlar atabilirsiniz. Bu her iki telefon için VPN uygulamalarını indirerek uygulamaya giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra uygulamayı çalıştırarak oluşacak duruma bakabilirsiniz. VPN sayesinde bu sorundan kurtulmanız mümkün olabilir. VPN uygulamasını açtığınız zaman farklı bir konumdan internete bağlanacağınız için herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu konu diğer sosyal medya uygulamaları içinde geçerlidir. Bu durum için ekstra bir ayar gerekmemektedir. Kullanıcılar herhangi bir özel ayar yapmadan VPN ile bağlanabilir. VPN uygulamasının bu noktada doğru bir şekilde çalışıyor olması gerekir.

Tiktok açılmıyor hatasının çözümü için internete bağlı olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. İnternetiniz kesilmiş veya mobil veri paketiniz bitmiş olabilir. Bu durum karşısında uygulamaya giriş yapmanız imkansızdır. Tİktok uygulaması internetle çalışan bir sosyal medya uygulamasıdır. Wi-Fi ağınızı kontrol ederek böyle bir sorunun olup olmadığına bakabilirsiniz. Böyle bir sorun yoksa uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Play Store veya App Store üzerinden uygulamanın güncel hali varsa yükleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar uygulamanın ön belleğini silerek ve daha sonra telefonu yeniden başlayarak uygulamaya giriş yapabilmektedir. Bunun için Uygulamalar bölümü üzerinden Tiktok uygulamasının kayıtlı belleği silerek daha sonra telefonunuzu yeniden başlatıp uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Bütün bu adımları yaptıktan sonra yüksek ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır. Halen bir sonuç alamadıysanız uygulamayı silip tekrar yükleyebilirsiniz. Sorun halen devam ediyorsanız bölgesel veya tüm dünyada bağlantı kesilmiş olabilir. Günümüzde sosyal medya uygulamalarına bazı zamanlarda giriş yapılamıyor. Belirli bir süre sonra sorun ortadan kalkabilir.


Tiktok Engellendi Mi?

Tiktok'a yaşanan erişim probleminin ardından çok sayıda kullanıcı tarafından Tiktok engellendi mi sorusunun cevabı araştırılıyor. Tüm sosyal medya platformlarının ülkemizde temsilcilik açma zorunluluğundan kaynaklı bant düşürme ve erişim engeli gibi sorunlar oluşacak gibi duruyor. Ancak Tiktok'un bu konudaki tavrı halen gizliliğini korumaya devam ediyor. Eğer Tiktok, Türkiye'de temsilci bulundurmazsa engellenmeye mecbur kalabilir. Lakin ülkemizde milyonlarca kullanıcısı bulunması nedeniyle Tiktok erişim engeli ve benzeri yaptırım kararlarını göze alamayacağı için temsilci ataması yapacaktır.