Tiktok Ağır Çekim Video Nasıl Yapılır?

Tiktok Ağır Çekim Video Nasıl Yapılır?

Tiktok uygulaması bir video paylaşım uygulaması denebilir. Günümüzde çok sayıda kullanıcı bu uygulama üzerinden video paylaşımı yapmaktadır. Video paylaşımlarında kullanıcılar yaratıcılıklarını kullanabiliyor. Tiktok aynı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Uygulama tamamen eğlence içerikleri ve videolar üzerine kuruludur. Kullanıcılar bu özelliği bulunan uygulamayı indirerek vakit geçirmektedir. Tiktok diğer video uygulamalarına göre biraz daha farklılık gösteren bir uygulamadır. Bu video paylaşım uygulamasında kullanıcılara engin filtre ve efektler sunulmaktadır. Bu sayede kullanıcılar uygulamaya adeta aşık olur derecede bağlanmaktadır. Kullanıcı sayısı bu nedenle artış gösterebiliyor.

Tiktok uygulamasında yer alan özelliklerin başında aynı zamanda Slow Motion yani ağır çekim özelliği bulunmaktadır. Kullanıcılar uygulamaya ilk giriş yaptığı zaman bazı efektleri kullanmayı bilmiyor olabilir. Ağır çekim efektini kullanmayı bilmeyen kullanıcılar istediği işlemleri yapmak üzere bunun denemesini yapmalıdır. Tiktok uygulamasının yeni olması nedeniyle efektlerin bilinmemesi normal bir durum olarak karşılanabilir. Bu özelliğin kullanılmasıyla birlikte videolar daha güzel hale gelebilir. Birçok kullanıcı kendi yaratıcılıklarını kullanarak videoları oluşturma peşine düşmektedir. Kullanıcılar akıllarındaki durumları hayata geçirmek için çeşitli efektleri kullanmaktadır. Uygulama içerisinde yer alan ağır çekim özelliği yalnızca bunlardan birisidir. Uygulama içerisinde gerekli adımları uygulayarak ağır çekim özelliğiyle video oluşturabilirsiniz.

Tiktok Slow Motion Özelliği

Tiktok uygulamasına ağır çekim özelliğini yapmak için gerekli adımları takip etmelisiniz. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Tiktok uygulamasını açın.
  • Daha önce oluşturduğunuz hesabınıza giriş yapınız.
  • Alt kısımda yer alan (+) kısmına tıklayarak yeni bir video oluşturun.
  • Videonuzu çektikten sonra sağ tarafta Ok kısmına tıklayınız.
  • Bu bölümden sonra yapmak istediğiniz işlemler hazır olacaktır.
  • Açılan ekranda Özel Efektler bölümüne giriş yapınız.

Bu kısımdan istediğiniz efekti seçebilirsiniz. Ayrıca uygulamada ağır çekim video hazırlamak için özel fektler sayfasında yer alan Filtre Efekti ve Zaman Efekti denen başlıklar yer alır. Bu başlıklar arasında ağır çekim video oluşturacağınız için zaman efekti alanı sizi ilgilendirir. Bunun için zaman efektleri bölümünü seçerek ağır çekim özelliğine resmen başlayabilirsiniz. Videonuzun üzerinde bir yeşil simge göreceksiniz. Bu yeşil simge sizin videonuzun hangi kısmının ağır çekimde olacağına karar verecek olan yerdir. Ağır çekim efektinin uygulanacağı yere bu yeşil simgeyi sürükleyebilirsiniz. Ağır çekim yerini düzenledikten sonra videoyu kaydet bölümüne tıklayarak ağır çekimi yapabilirsiniz. Bu adımları uyguladığınız zaman ağır çekimde videonuz resmen hazır hale gelecektir. Aklınızda ağır çekimde video hazırlamak varsa ve yaratıcı fikirleriniz mevcutsa sürekli ağır çekimde videoları çekerek hesabınızda yayınlayabilirsiniz. Tiktok uygulaması yaratıcılığı konuşturmak için çok müsait bir yerdir. Bu durum efektlerle desteklendiği için kullanmak gerekir. Ağır çekim efektini kullanarak istediğiniz içeriğe sahip videoları hemen oluşturabilirsiniz.

Sitemiz aracılığıyla Tiktok üzerinden paylaşacağınız ağır çekim videolarınıza Tiktok Beğeni Satın Alabilir ve Tiktok İzlenme Satın Alabilirsiniz.