Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok uygulamasını duydunuz ve sizde katılmak istiyorsanız hesap açmak çok basittir. Uygulama içerisinde kısa süreli videolar ve eğlenceli içerikler yer almaktadır. Kullanıcılar kendi Tiktok hesaplarını video çekmek veya paylaşımları görmek için açabiliyor. Tiktok 15 saniyelik videoların paylaşıldığı ve videolara müziklerin eklendiği bir sosyal medya platformudur. Ortaya çıktıktan sonra kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu platforma üye olan kişi sayısı bir anda patlama yapmış ve çok fazla kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Çin başta olmak üzere diğer ülkeler tarafından sıkça takip edilen bir platform haline gelmiştir. Milyonlarca kullanıcı uygulama içerisinde her an paylaşım yapmaktadır.

Tiktok uygulamasına katılıp hesap açmak istiyorsanız öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Uygulamayı Android veya iOS işletim sistemli telefonlarınıza mağazaları kullanarak indirebilirsiniz. Google Play Store veya App Store mağazalarını kullanabilirsiniz. Bu kısımdan sonra uygulamaya giriş yaparak üyelik oluşturabilirsiniz. İsterseniz uygulamaya Facebook, İnstagram ve Twitter adresi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ancak farklı bir üyelik oluşturmak içinde alan mevcuttur. Mail adresi veya telefon numaranızla üye olabilirsiniz. Doğrulama kodlarını ilgili alana girdikten sonra doğum tarihinizi girip uygulamaya üye olabilirsiniz. Uygulamaya üye olurken sizden kullanıcı adınız ve kişisel bilgileriniz istenebilir. Bilgilerinizi doğru olacak bir şekilde girmelisiniz. Özellikle iletişim adreslerini doğru girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde doğrulama kodunu onaylayamayacak ve üye olamayacaksınız.

Tiktok Hesabı Nasıl Kapatılır?

Dünyada en çok kullanılan Tİktok hesabınızı belirli bir süre sonra kapatmak isteyebilirsiniz. Birçok kişi çeşitli nedenlerden ötürü sosyal medya hesabını kapatmak isteyebiliyor. Tiktok giderek popülerliğini arttıran bir uygulamadır. Kullanıcılar uygulama içerisinde gayet eğlenceli içerikler paylaşmaktadır. Tİktok uygulamasında hesabınızı silmeye karar verdiyseniz şu adımları uygulayabilirsiniz;

  • Tiktok hesabınıza giriş yapınız.
  • Ekranda yer alan Profil simgesine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen sağ üst köşeden üç nokta alanına tıklayınız.
  • Bu ekranda Hesabımı Yönet bölümüne giriş yapınız.
  • Daha sonra açılan ekranda en alt bölümde Hesabımı Sil bölümüne tıklayınız.
  • Hesabınızı silme için sizden bir şifre istenir.
  • Şifrenizi girdikten sonra Devam bölümüne tıklayınız.
  • Son olarak karşınıza gelen butonda yazan Hesabımı Sil alanına tıklayınız.

Tiktok uygulamasında hesap silmek son derece basittir. Son ekranda eğer hesabınızı kapatırsanız ne olacağına dair yazılar bulunmaktadır. Buna göre hesap kapanırsa bir daha Tiktok üzerinde bu hesapla oturum açmak imkansız hale gelir. Bu adımlar atıldıktan sonra hesabınızı silme işlemleri devreye alınacaktır. Hesabınıza 30 gün boyunca giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kapanacaktır. Hesabınızı kapatma işlemlerinden vazgeçmek istiyorsanız hesabınıza ilgili alan üzerinden giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde hesabınız kapanmaktan kurtulabilir. Tiktok uygulamaya geri dönme ihtimalinize karşı belirli bir süre tanımaktadır. Bu süre Tiktok tarafından 30 gün olarak belirlenmiştir. Kullanıcılar bu süre dahilinde istediği işlemleri hızlı bir şekilde yapabilir..