Tiktok Videolarına Nasıl Müzik ve Ses Eklenir?

Tiktok Videolarına Nasıl Müzik ve Ses Eklenir?

Tiktok esasında tamamen ses ve müzikle ilgili olan bir uygulamadır. Uygulama içerisinde müziğin ve sesin olmadığı videolar eksik kalır. Uygulamayı yeni yükleyen bir kişi daha sonra istediği işlemleri yapmak üzere harekete geçebilir. Henüz uygulamayla yeni tanışan birisi ne yapacağını bilemiyor olabilir. Tiktok uygulamasında video oluşturmanın iki adet yolu bulunmaktadır. Uygulama içerisinde film çekerek doğrudan yayınlama yolu ve videoyu çekerek daha sonradan yayınlama yolu bulunmaktadır. Bu her iki işleminde yapılması son derece basittir. Bunu yapmanın en önemli tarafı kullanıcıların biraz yaratıcı olmasıdır. Tiktok uygulaması içerisinde oluşturulmak istenen video için kullanıcılar harekete geçebilir. Tiktok uygulamasında müzik veya ses eklemek için Tiktok uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir.

Tiktok uygulamasını yükledikten sonra kayıt almak ve ses eklemek için tüm hazırlıklarınızı yapmalısınız. Bunun için Tiktok uygulamasını açın ve video oluşturmak için hemen + bölümüne tıklayınız. Bu bölümden sonra ses menüsüne gelmek için Ses yazan bölüme giriş yapınız. Bu kısımdan beğendiğiniz bir parçayı bulmanız durumunda seçerek onaylayın. Bu şekilde müzik ekleyebilirsiniz. Ayrıca kayıt almak için Kırmızı Kayıt düğmesi üzerinden videonuzu kaydedebilirsiniz. Kaydet düğmesinde dudak senkronizasyonunuzu yapmanız gerekmektedir. Videodan memnun kaldığınız zaman onay işaretini seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz. Daha sonra diğer unsurları videonuza ekleyerek yayınlayabilirsiniz.

Kendi Müziğini Tiktok’a Yükleme

Tiktok uygulamasında kullanıcılar kendi müziğini ekleyebilir. Birçok kullanıcı için müzik ekleme kısmı bir hayli zor görünebilir. Ancak BeeCut isimli bir araç sayesinde videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Bu araçla birlikte müziğinizi kendi videonuza ekleyebilirsiniz. Tiktok uygulamasında kitaplıkta yer alan müziklerle sınırlı kalmadan istediğiniz müziği kaydederek daha sonra uygulamanızda kullanabilirsiniz. Bu durum videonuzun daha fazla etkileşim almanızı sağlayabilir. Videonuza özgünlük ve yaratıcılık kattığınız zaman takipçi ve hayran kazanmanız içten bile değildir. Tiktok tamamen müzikle ilgili bir uygulama denebilir. Çok sayıda kullanıcı çeşitli araçlarla videolarını süslediği zaman çok iyi şeyler ortaya çıkmaktadır.

Tiktok uygulaması çeşitli şeyleri denemenize izin veren bir uygulamadır. Kendi müziğinizi veya sesi ekleyerek videoların iyi bir halde olmasını sağlayabilirsiniz. Tiktok şarkılarının ve seslerin bolluğu sizin seçim yapmanızı zorlaştırabilir. Çok sayıda olan sesler nedeniyle bu noktada sorun yaşamamak için kendi müziğinizi ekleyebilirsiniz. Uygulama içerisinde tek yapılması gereken bir video çekmek, şarkı seçmek ve kayıt yapmaktır. Bu işlemleri yapan çok sayıda kullanıcı uygulama içerisinde fenomen olmuş durumdadır. Kullanıcılar uygulama içerisinde istediği kadar yaratıcılığını kullanarak üretebilir.

iPhone ve Android Cihazımda Tiktok’uma Nasıl Müzik Ekleyebilirim?

Tiktok uygulamasında isterseniz kendi cihazlarınız üzerinden müzik ekleyebilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemleri için bu durum mümkündür. Bunun için telefonunuza ekleyebileceğiniz bir uygulamanın olması gerekmektedir. BeeCut veya LightMV uygulamaları sayesinde işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.